Tariş İncir Birliği | 1915

Kolonya Fabrikası

 

Temelleri 1915 yılında atılan Tariş İncir Birliğinin, ortaklarından almış olduğu endüstriyel incirlerin değerlendirilerek, ekonomiye katkı sağlaması amacıyla 1965 yılında alkol fabrikası kurulması için faaliyetlere başlanmış, 1966 yılında tamamen yerli malzeme ve işçilik ile TARİŞ Alkol Fabrikası kurulmuş ve faaliyete geçmiştir.

Üretilen alkolün daha iyi değerlendirilmesi için 1972 yılında Alsancak/İZMİR adresinde Tariş İncir Birliği Kolonya Fabrikası kurularak üretime başlanmıştır. Kuruluşundan Ocak 2018 yılına kadar Alsancak/İZMİR adresinde kesintisiz üretimde bulunan Tariş İncir Birliği Kolonya Fabrikası, Mayıs 2018 tarihinden itibaren Aydın Ortaklar Organize Sanayi Bölgesinde yeni kurulan modern sistemler ve çağın gerektirdiği güvenlik önlemlerine sahip fabrikasında üretimine devam etmektedir.1.301.400 Lt/yıl üretim kapasitesine sahip Tariş Kolonya Fabrikası’nda, üretim farklı büyüklüklerdeki paslanmaz çelik tanklarda el değmeden otomasyon sistemi ile gerçekleştirilmektedir. Kolonya üretiminde kullanılacak etil alkolde, üretim öncesinde metil alkol analizi yaptırılır, ürünler kesinlikle metil alkol içermez.

Üretimin farklı aşamalarında kalite kontrol laboratuvarında gerekli analizler yapılarak dolum öncesi onayı verilmektedir. Dolum sırasında da belirli periyotlarla kalite kontrolleri yapılan ürünler piyasaya sevk edilmek üzere depolanır.Kalitesini yıllardır kanıtlamış olan, bayramlarda, özel günlerde, misafirleri karşılamada yer edinmiş klasik Tariş Limon Kolonyasının yurtdışından temin edilen ve doğal esanslar da içeren formülü TARİŞ İncir Birliğine özeldir. Türkiye’nin ilk TSE tescilli 11 çeşit esans bileşeninden oluşan limon kolonyası üretiminin yanı sıra, lavanta, tütün, zeytin çiçeği, yeşil çay, mandalina, incir, manolya, yasemin, gardenya ve tıraş kolonyaları gibi büyüleyici, ferah esanslı kolonyaları farklı ambalaj çeşitleriyle tüketicilerimizin beğenisine sunulmaktadır. Tariş İncir Birliği Kolonya Fabrikası, 1972 yılından günümüze kadar kendini kanıtlamış geleneksel kokusu, değişmeyen kalitesi ve artan ürün çeşitlerini değerli tüketicilerimize sunmaya devam edecektir.

https://www.tariskolonya.com